Sesja TFP co to jest?

Sesja TFP to sesja fotograficzna gdzie modelka udziela fototgrafowi prawa do wykorzystania jej wizerunku zawartego w fotografii bez żadnych opłat.

Fotograf zaś udostępnia modelce swoje zdjęcia również bez opłat. Podsumowując efektem sesji FTP są zdjęcia które obie strony mogą publikować.

Jesteś zainteresowana umową w układzie TFP modelka - fotograf Kraków i okolice miejscem sesji proszę o kontakt telefoniczny bądź przez e-mail.

Tutaj do pobrania druk- umowa TFP 

Nikon AW120 - WiFi

Aparat przez WiFi współpracuje z komórką przez darmową aplikację Wireless Mobile Utility dostępną w google play. Aplikacja jest  bardzo prosta. Pozwala na przesyłanie zdjęć na telefon oraz wykonywanie zdjęć zdalnych. Jest oczywiście podgląd co widzi aparat. Aparat można gdzieś ukryć i przy pomocy komórki mieć wgląd w kadr oraz  wykonać w ten sposób zdalnie zdjęcie.

Procedura połączenia z  komórką może być na hasło lub bez zabezpieczeń. Bardzo istotna rzecz - aby uzyskać połaczenie bateria musi być naładowana przynajmniej na 2 kreski. Skala stanu baterii to 3 kresk, więc jak jest tylko jedna to połaczenia nie uzyskamy. Wtedy dostęp w menu do połaczenia się ze zdalnym urządzeniem nie jest aktywny. Aby bateria działała długo  najlepiej wyłączyć lokalizację GPS. Sprzyja to oszczędności  baterii, gdyż nawet przy wyłączonym aparacie działa śledzenie pozycji. 

Połączenia z komputerem przez WiFi nie uzyskałem, a w samej instrukcji mowa jest o połączeniu przez USB z programem . 

WiFi udostępnia jedynie wejście do aparatu przy pomocy specjalnego oprogramowania. Wejście przez WiFi bezpośrednio z laptopa kończy się komunikatem "Negocjacja połączenia proszę czekać"

 

 GPS w aparacie Nikon AW 120

 

 

Punkt POI informacja o miejscu

Prz wybraniu w opcjach aparatu wskazywania punktów POI przy włączonej antenie satelitarnej, dostajemy na ekranie informację o najbliższym punkcie. Krótki test wskazywał miejsca typu park wodny, komisariat policji czy urząd pocztowy. Sama mapa jest mapą terenową z zaznaczeniem niektórych ulic. Nie jest to mapa w stylu map w GPS samochodowych. Z pewnością dobra będzie do orientacji w terenie czy kierunkach geograficznych. Czy można ją stosować jako mapę w podróży przy zwiedzaniu nieznanego miasta ? Myślę ,że tak wykonując zdjęcia w kluczowych punktach  wycieczki. Aparat wskazuje kierunek do kolejnych punktów gdzie wykonane zostały zdjęcia. Bardzo jestem ciekaw aktualizacji oprogramowania i aktualizacji mapy świata w Nikonie AW120.

 

Dalszy ciąg - Nikon AW120 i jego mapy gps

Fotografia ślubna - to z całą pewnością bardzo ważna pamiątka z dnia ślubu. Fotografia to przecież z greckiego rysowanie światłem nad którym panuje fotograf. Kraków, Warszawa, Wrocław - jest tyle pięknych miejsc i ciekawych ludzi. Każdy kadr który tworzy fotograf wymaga uwagi i zastanowienia. Jest historią. Historią miłości, pięknych chwil i szczególnych wydarzeń. Warto do nich powracać i o nich pamiętać.

Artystycznie  Nikon aw120

Sportowe ujęcie Nikon aw120