Sesja TFP co to jest?

Sesja TFP to sesja fotograficzna gdzie modelka udziela fototgrafowi prawa do wykorzystania jej wizerunku zawartego w fotografii bez żadnych opłat.

Fotograf zaś udostępnia modelce swoje zdjęcia również bez opłat. Podsumowując efektem sesji FTP są zdjęcia które obie strony mogą publikować.

Jesteś zainteresowana umową w układzie TFP modelka - fotograf Kraków i okolice miejscem sesji proszę o kontakt telefoniczny bądź przez e-mail.

Tutaj do pobrania druk- umowa TFP 

Sesje TFP

Poszukuję osób  do fotografii typu modeling i portret

 

Od czego by tu zacząć......

Myślę, że wiele osób mocno zastanawia się czy pasuje do sesji zdjęciowych.  Fakt bo najtrudniej oceniać siebie, widzieć w sobie to coś i mieć przekonanie że inni to zauważą. Jednak myślę, że należy spróbować. Najważniejsza jest akceptacja siebie a to już bardzo dużo. Do tego dodajmy jeszcze trochę luzu i spontaniczności i mamy prostą drogę do fajnych zdjęć. Nie zapominajmy jeszcze o cierpliwości  i chęci do fotografii. Trochę tego  wymieniłem ale sprawa samooceny widać nie jest tu kluczowa.

Sesja fotograficzna  powinna być dobrą zabawą dlatego ważne tu są relacje fotograf - model. Słowo model też brzmi bardzo profesjonalnie a przecież to zwykły termin w fotografii. Tak więc modelem może być osoba w każdym wieku. Piękno też jest pojęciem względnym bo przecież można określać  osoby jako  interesujące czy przystojne.

 

Kadr z Rosjanką

 

 Powrócę do słowa luz. Bardzo ciekawe są zdjęcia nie pozowane i to tylko dlatego, że osoba fotografowana jest zwyczajnie sobą. Czasem przechodzi się ulicą i widzi gdzieś fajna fotkę. Mam tu na myśli  ciekawy kadr  czy inaczej ujecie. Tak było w przypadku pewnej Rosjanki malującej architekturę Krakowa. Gdy zobaczyłem ta dziewczynę nie widziałem dokładnie jej buzi. Jednak sama jej postać szkicująca zabytki Krakowa, sposób w jaki siedziała, trzymała ołówek zwróciła moją uwagę. Sama dziewczyna choć mocno zaskoczona  okazała się bardzo sympatyczna i pozwoliła mi i koledze wykonać kilka zdjęć. Myślę, że fajniejsze zdjęcia były te z ukrycia. Podsumowując  dziewczyna pewnie zadawała sobie pytanie dlaczego akurat ja a nie któraś z moich koleżanek. Odpowiedz jest prosta. W danym momencie była na swój sposób  przynajmniej jak dla mnie genialna. Pewnie myślicie, że była ładna itd  Była normalną dziewczyną która coś tam sobie szkicuje. Bardzo mile wspominam tamto spotkanie.

Zdjęcia pozowane... czasem jedno ujęcie warto powtórzyć kilka razy a każde z nich w krótkich odstępach będzie na swój sposób inne. Odpowiednia stylizacja, makijaż, otoczenie oraz odpowiednie światło dają różne ciekawe efekty. Z mojej strony oferuję zrozumienie i cierpliwość oraz miłą atmosferę podczas zdjęć. Jeśli tylko chcesz popracować razem ze mną nad fotografią napisz do mnie e-mail. Napisz w nim w wielkim skrócie coś o sobie i załącz zdjęcie albo wyślij mi swoje zaproszenie na facebook.

 

 

 

Fotografia ślubna - to z całą pewnością bardzo ważna pamiątka z dnia ślubu. Fotografia to przecież z greckiego rysowanie światłem nad którym panuje fotograf. Kraków, Warszawa, Wrocław - jest tyle pięknych miejsc i ciekawych ludzi. Każdy kadr który tworzy fotograf wymaga uwagi i zastanowienia. Jest historią. Historią miłości, pięknych chwil i szczególnych wydarzeń. Warto do nich powracać i o nich pamiętać.