Sesja TFP co to jest?

Sesja TFP to sesja fotograficzna gdzie modelka udziela fototgrafowi prawa do wykorzystania jej wizerunku zawartego w fotografii bez żadnych opłat.

Fotograf zaś udostępnia modelce swoje zdjęcia również bez opłat. Podsumowując efektem sesji FTP są zdjęcia które obie strony mogą publikować.

Jesteś zainteresowana umową w układzie TFP modelka - fotograf Kraków i okolice miejscem sesji proszę o kontakt telefoniczny bądź przez e-mail.

Tutaj do pobrania druk- umowa TFP 

Sesja zdjęciowa - przygotowanie. O czym należy pamiętać ... tak po skrócie

 

1. Organizacja - ważna sprawa;   ustalamy gdzie, kiedy i jak odbywa się sesja. Podpisujemy umowę, przykładem może tu być umowa TFP. Z doświadczenia wiem, że umowa jest bardzo istotna i stanowi punkt odniesienia. Zapewniamy sobie w dany dzień czas i dobry humor.  Dobra atmosfera, pełny luz i wykluczenie wszelkich napięć dnia codziennego to podstawa udanych sesji.

 

2. Bierzemy sobie do serca wskazówki których udziela fotograf.

 

3. Rodzinę i znajomych zostawiamy w domu. Nie ma nic gorszego niż osoby doradzające. Wielu fotografów na taką sytuację zwyczajnie się nie godzi. Dużo na ten temat można przeczytać na stronach internetowych.

 

4. Makijaż w fotografii - pamiętajmy o zabraniu ze sobą wszelkich niezbędnych kosmetyków. Uwzględniamy sytuację pocenia się, a co za tym idzie konieczności zmywania makijażu.

Makijaż pani młodej

  • Oświetlenie miękkie - makijaż powinien być stonowany a zastosowane kosmetyki nie mogą sprawiać efektu nałożonej maski.
  • Zdjęcia czarno-białe. Tutaj skupiamy się bardziej na konturach i liniach,  kolory nie maja większego znaczenia. Warto podkreślić linie policzków by nadać im  smukły charakter.
  • Światło ciepłe żółte. Tutaj sprawdzają się ciepłe kolory podkładu np. złociste lub piaskowe. Niezbędne jest zmatowienie twarzy pudrem sypkim zapobiegającym świeceniu. Ewentualny delikatny efekt blasku słońca można uzyskać stosując puder satynowy. W przypadku makijażu oczu, należy zastosować bezpieczne kolory cieni do powiek tj: brązowy, beżowy, szary. Unikamy kolorów z palety fioletów, błękitów i zimnego różu.
  • Światło kontrastowe to mocne akcenty w makijażu czyli wyraźnie podkreślone oczy i mocno zaakcentowane usta. Warto zaznaczyć  kości policzkowe  by nadać twarzy odpowiedni rys.

5. Włosy , paznokcie, skóra - pamiętajmy ,że każdy detal wyjdzie na zdjęciu. Włosy powinny być bez odrostów a na cerę najlepiej zastosować  wcześniej peeling. Uważajmy z opalenizną, chyba że jest po  fajnej  zagranicznej wycieczce.

 

6. Pozujemy do zdjęć - bądźmy naturalni i słuchajmy wskazówek fotografa. Trochę obserwacji nawet podczas rozmowy daje wiele wskazówek.  Pamiętajmy, że każdej osobie można zrobić ciekawe zdjęcia. Ja stawiam na naturalność i spontaniczność. Nie trzeba być profesjonalnie związanym z modelingiem aby dobrze pozować. Wystarczy  być naturalnym i troszkę czasu spędzić przed lustrem by bardziej poznać swoją osobę.

 

7. Ubranie - tutaj najlepiej przygotować kilka pozycji w różnej kolorystyce. Pamiętajmy, że niektóre ubrania pogrubiają. Przykładem mogą być błyszczące rajstopy. Ubrania dobierajmy do swojej sylwetki.

 

8. Szanujmy siebie i swój czas. Bądźmy punktualni.

Fotografia ślubna - to z całą pewnością bardzo ważna pamiątka z dnia ślubu. Fotografia to przecież z greckiego rysowanie światłem nad którym panuje fotograf. Kraków, Warszawa, Wrocław - jest tyle pięknych miejsc i ciekawych ludzi. Każdy kadr który tworzy fotograf wymaga uwagi i zastanowienia. Jest historią. Historią miłości, pięknych chwil i szczególnych wydarzeń. Warto do nich powracać i o nich pamiętać.

zakochana para

Krzysztof Lis - sesja narzeczeńska