Plener ślubny

Fotografia ślubna w plenerze to zupełnie inne zwierzę niż zwykła fotografia portretowa, zaręczynowa czy nawet reportaż ślubny. Trzeba myśleć o naturalnym świetle, warunkach pogodowych, możliwości wystąpienia deszczu lub wiatru i tak dalej.

Wymaga to wielu przygotowań i pewnej podstawowej wiedzy o tym, jak pracować w takich warunkach bez uszkodzenia sprzętu lub odniesienia kontuzji. Ale w sumie sesje plenerowe są świetną zabawą i mogą zaowocować niesamowitymi zdjęciami, jeśli jesteś skłonny włożyć trochę dodatkowego wysiłku.

W tym artykule dam Ci kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu następnej sesji plenerowej.

Sesje ślubne w plenerze są piękne. Fotografuję wiele ślubów docelowych i uwielbiam wyzwania związane z tworzeniem pięknego otoczenia w mniej niż idealnych okolicznościach. Jedną z moich ulubionych części bycia fotografem jest tworzenie obrazów, na które można spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie jak to było być tam, nawet jeśli pogoda nie była idealna.

Jest słoneczny i ciepły wiosenny dzień, planujecie ślub, a Wasz ulubiony fotograf czeka na Was w hotelowym lobby. Zarezerwowaliście ślubną sesję zdjęciową w Krakowie i zaraz wyruszacie ze swoją świtą, aby uchwycić jedne z najważniejszych ujęć w Waszym życiu.

Ślubna sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

Twój fotograf będzie z Tobą przez około 3-5 godzin. Bądźcie przygotowani na wszystko: nie tylko na pogodę, ale także na spontaniczność. Najważniejsze to być gotowym do ruchu. Nieważne czy pada deszcz, czy wieje, czy na ziemi leży śnieg, czy jest naprawdę gorąco na zewnątrz, musicie być gotowi na zrobienie kilku zdjęć na zewnątrz. I nie zapominaj, że zawsze możesz mieć szansę na bycie photobombed przez miejscowego lub turystę. Na wszystko trzeba być gotowym.

Co ubrać na plener?

Oczywiście najlepiej jeśli będą to wasze outfity ślubne. Pamiętaj też, że będziesz dużo chodzić, więc upewnij się, że Twoje buty są wystarczająco dobre, aby wytrzymać długie godziny chodzenia lub jeśli pada deszcz lub śnieg.

Warto też pomyśleć o zapasowym obuwiu na zmianę podczas chodzenia pomiędzy zdjeciami.

Podsumowanie

Ślubne sesje zdjęciowe w plenerze są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ dają możliwość zrobienie wspaniałem pamiątki ślubnej na długie lata. Podczas sesji w plenerze można spędzić wspaniały czas ze swoim mężem lub żoną i zrobić piękne wspomnienia.